Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Silvestr přinesl hasičům dopravní nehody, Nový rok požáry 01.01.2014
   Celkem 13 x vyjížděli hasiči během Silvestra v Libereckém kraji. Většinou šlo o nehody. Již ráno skončila na boku dodávka na R 35 ve směru Turnov před sjezdem na Jeřmanice. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění.
    Další nehoda se stala například v části obce Lhota na Semilsku, kde narazil vůz Škoda Favorit do stromu a po půl hodině se zde střetlo osobní auto s traktorem. Automobil skončil po nehodě v příkopu, ze kterého ho dostal jeřáb semilských profesionálních hasičů. Opět se obě nehody obešly bez zranění.
    K vážné dopravní nehodě, kde bylo třeba řidiče vyprostit, byli hasiči voláni večer ve 20:53 hodin. Nehoda se stala v Alšově ulici v Liberci, kde muž s vozem Ford Escort narazil do stromu. Hasiči muže vyprostili z vozu pomocí hydraulického zařízení a předali zdravotníkům. Únik provozních náplní zasypali sorpčními látkami a asistovali při zdokumentování nehody policisty. Po celou dobu osvětlovali místo zásahu.
    V 19:38 hodin bylo hasičům nahlášeno, že v Liberci v ulici Partyzánská došlo k požáru od balónku štěstí. Kvůli větru se balónek zachytil na smrku (ve výšce 5 metrů), kde hořel. Požár se podařilo majitelům uhasit před příjezdem naší jednotky.
    Během prvních hodin Nového roku zasahovali hasiči do 8 hodiny ranní celkem 7x. Z toho 4x šlo o požáry, 2x o technickou pomoc a jednou o záchranu zvířete.
    Tři jednotky hasičů byly povolány 7 minut po půlnoci k požáru chatky v Doksech v ulici Lesní. Rekreační chatka velikosti 8x4 metry se již nacházela ve 3 fázi rozvoje požáru, kdy byly zachváceny všechny hořlavé předměty v prostoru. Hasiči z objektu vynesli nádobu s hořlavou kapalinou a 2 kg PB lahev. Po dohašení požáru se jednotky vrátily na základnu kolem půl třetí ráno. Příčina a škoda jsou zatím v šetření.
    K hořící pyrotechnice na křižovatce v Horce u Staré Paky byli voláni jilemničtí profesionální hasiči a jejich dobrovolní kolegové z Horky u Staré Paky v 1:20 hodin. Požár odpadu z pyrotechniky uhasili jedním vodním proudem.
    Na linku 112 bylo v 0:33 hodin hasičům ohlášeno, že došlo k pádu psa do jímky u rodinného domu v Kryštofově Údolí. K události vyrazili liberečtí profesionální hasiči posílení dobrovolnou jednotkou hasičů z Kryštofova Údolí. Aby se hasiči k německému ovčákovi v septiku vůbec dostali, museli nejprve zvětšit vstupní otvor, který byl pouze 20x20 cm. Použili k tomu bourací kladivo a další nástroje. Prosekat díru mezi žulovými kameny do železobetonové jímky bylo velmi náročné, ale hasičům se to nakonec podařilo. Do otvoru poté postavili žebřík a pejska, který zůstal uvnitř stát na jedné z rour, zachránili.
 
Foto 1: Nehoda dodávky na R 35
Foto 2: Nehoda OA Lhota (Semilsko)
Foto 3: Nehoda OA s traktorem Lhota (Semilsko)
Foto 4: Nehoda OA v Alšově ulici v Liberci 
Foto 5: Pejsek po záchraně z jímky 
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI