Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Dokumentární seriál "HASIČI" 27.02.2019
„Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život," tak zní poslední věta slibu hasičů, který skládají při nástupu ke sboru. Jací jsou lidé, kteří jsou ochotni podle této přísahy dennodenně žít a skutečně nasazovat své životy, odhalí nový šestidílný dokumentární cyklus Hasiči. První díl uvede ČT2 ve středu 6. března od 21:55 hodin.

Liberec je nejen významnou metropolí severních Čech, ale i sídlem jednotky hasičů, kteří zodpovídají prakticky za celý kraj. Šedesát chlapů, sloužících ve třech směnách, je připraveno vyjet k jakémukoliv neštěstí, nehodě či katastrofě. Do zákulisí fungování hasičské stanice i za nebezpečnými zásahy proti ohni i jiným přírodním živlům zavede diváky nový dokumentární cyklus.

„Proniknout do života profesionální hasičské stanice není nic jednoduchého. Každý její pracovní den je úplně jiný, práce je nesmírně těžká, nebezpečná, psychicky náročná a výrazně ovlivňuje i běžný život všech našich hasičů. Přesto doufám, že se nám podařilo divákům zprostředkovat nevšední zážitek nejen ze zásahu," říká ředitel HZS LK plk. Ing. Luděk Prudil.

Tvůrci se nezaměřili pouze na profesionální stránku života hasičů, ale nahlédli i do jejich soukromí. Odhalili tak, jaké osobnosti skrývá liberecká hasičská stanice a jak tito každodenní hrdinové tráví čas, pokud zrovna nechrání zdraví, životy či majetek. Divák uvidí i každodenní rutinu hasičské stanice. Dlouhé hodiny tréninků, odborné přípravy či prověřování techniky, které může kdykoliv přerušit poplach a svolávání k zásahu. Liberečtí hasiči navíc pojali samotný poplach poněkud neobvykle. „Jeden z navrhovaných nazvu seriálů o hasičích byl - Když se ozve Krakonoš. Hasiči totiž tuto větu velmi často vyslovovali. Brzy jsme pochopili proč. Jako předpolí samotného poplachu se totiž v liberecké stanici z ampliónů ozývá znělka z Krkonošských pohádek. To proto, aby se hasiči nepolekali a v klidu se soustředili na samotný poplach, který se spouští až po ‚Krakonošovi‘," popisuje režisér cyklu Jiří Fedurco.

režie a kamera: Jiří Fedurco // dramaturgie: Filip Novák, Jakub Režný // výkonný producent: Roman Blaas // kreativní producentka: Martina Šantavá

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru LK

Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


KE STAŽENÍ:

Tisková zpráva

Tiskové materiály

Fotografie

Reportáž Českého rozhlasu

Trailer k seriálu

 

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI