Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči uctili památku tragicky zemřelého kolegy Dušana Lipovského 21.01.2019
K uctění památky zesnulého kolegy nstržm. Dušana Lipovského se sešli kolegové z České Lípy a vedení krajského ředitelství. Připomněli si smutné okolnosti, které vedli až k osudnému okamžiku a zároveň se zavázali, že budou v této vzpomínkové tradici vždy pokračovat.

Bylo 18. ledna 2007. Evropu tehdy už několikátý den pustošila bouře s větrem o rychlosti až 250 km/h. Ve své největší síle orkán Kyrill dorazil do Česka, kde způsobil milionové škody a změnil ráz krajiny okolí Šumavy a Krkonoš. Tím nejhorším byly ale čtyři lidské životy, které si bouře vzala.

Mezi nimi byl i hasič nadpraporčík Dušan Lipovský. Se svými kolegy byl osudný den povolán do Slunečné na Českolipsku, kde měl spadlý strom uvěznit ve voze jeho posádku. Vítr v tu chvíli na nějakou dobu utichl. Hasiči začali na místě odstraňovat stromy, vůz ovšem nenašli. Náhle se však znovu zvedl vítr a vytrhl ze země další strom. Dva Dušanovi kolegové ještě stačili uhnout. Dušan bohužel zemřel při převozu do nemocnice. Jeho smrt byla o to tragičtější, že po sobě zanechal družku Lucii se dvěma dětmi a třetím na cestě.

Hasiči v pátek 19. ledna uctili Dušanovu památku přímo na místě jeho tragické smrti. Květiny položil na místo tragického úmrtí v lese náměstci ředitele HZS Libereckého kraje plk. Mgr. Jan Málek a plk. Mgr. Jaromír Lebeda v doprovodu svých kolegů plk. Mgr. Ladislava Vakuly a mjr. Ing. Pavla Blaláže z územního odboru Česká Lípa.

Hasiči na svého kolegu vzpomínají jako na dobrého kamaráda a sportovce, který rád běhal dlouhé tratě nebo jezdil vytrvalostní závody na kole. Vždy byl ochoten pomoci a práce hasiče ho velmi bavila.  

Foto: HZS LK, stanice Česká Lípa

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 4. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI