Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči zahájili nový rok 07.01.2019

 

Zdraví, spoustu sil a energie či smysl pro týmovou práci, to vše dnes popřál na stanici  hasičů v Liberci příslušníkům i občanským zaměstnancům ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil. Na úvod svého projevu poděkoval za dobře zvládnuté Mistrovství České republiky v požárním sportu, které bylo vrcholem loňské sportovní sezony a které Hasičský záchranný sbor LK pořádal. Dalším významným počinem bylo otevření nové stanice Doksy, který se počtem událostí (od 06/2018 174 událostí) ukázal jako správný tah. „Hasiči zde stále slouží v provizoriu a není to ani pohodlné ani jednoduché, ale jinou cestu, jak získat finanční prostředky, jsem neviděl. To se podařilo! V letošním roce budeme soutěžit dodavatele," dodal plk. Prudil. Podařily se i další investiční akce jako je výstavba multifunkčního sportoviště na stanici v České Lípě nebo získání pozemků na výstavbu stanic v Turnově či Jilemnici.

Krajský ředitel shrnul celý rok po stránce zásahů, připomněl letošní extrémní sucho, které způsobilo nárůst počtu požárů o pět stovek. Za jejich zvládnutí patří dík všem hasičům ve výjezdu. Loňský vysoký počet požárů zajistil i spoustu práce na úseku prevence a civilní ochrany obyvatelstva. Dále zmínil oblast personální a podporu, kterou celému sboru poskytují pracovníci  kanceláře ředitele. Vyzdvihl i práci odd. IZS a služeb při zpracování agendy k projektům, při získávání a obnově techniky či při zajištění bezchybného fungování stanic v celém kraji. Operačním důstojníkům, kteří sledovali projev online, protože ve službě nemohou opustit svou pozici na středisku, poděkoval ředitel za odvedenou práci během celého loňského roku a jako jeden z příkladů uvedl záchranu 2 horolezců z alpské čtyřtisícovky Matterhorn, na které se Krajské operační a informační středisko LK velkou měrou podílelo.        

Jak ředitel HZS LK předeslal, ani rok 2019 nebude jednoduchý. Bude se však snažit zasadit o to, aby všechny krátkodobé i dlouhodobé cíle byly naplněny. „Budeme intenzivně pracovat na stanici Doksy, máme velké plány v obnově našeho vozového parku, techniky a získání kontejneru na hašení oxidem uhličitým. Cílem pro rok 2019 je i III. etapa výstavby ohňového polygonu v Raspenavě, která je zaměřena na výstavbu zázemí pro hasiče a spousta dalších projektů a akcí," uvedl plk. Luděk Prudil. Závěrem přislíbil, že vedle kancelářských záležitostí hodlá být v kontaktu také s výjezdovými hasiči, se kterými se bude setkávat přímo u zásahu, a to po celém Libereckém kraji.        

Foto: por. Bc. Pavlína Bílková DiS., tisková mluvčí 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory






NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI