Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči v Libereckém kraji využijí novou techniku 19.12.2018
Do výbavy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje přibyla další speciální a pro hasiče velmi potřebná technika.

Jedná se o 3 vozy, které budou na územních odborech Semily, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa sloužit především jako, vyšetřovací automobily pro potřeby zjišťování příčin požárů. Vozy Dacia Duster pořídil sbor vlastních zdrojů a darů za bezmála 1 milion 800 tisíc korun.

Jde o běžně dodávané osobní automobily, jejichž zavazadlový prostor můžeme díky firmě Alfavaria dokonale využít pro uložení hasičského příslušenství, které ke své práci vyšetřovatel požárů potřebuje.

Hasičský záchranný sbor využije také Požární kontejner technický - pro nouzové zastřešení obytných budov a statické zpevnění budov, který se podařilo pořídit z projektu: Zvýšení připravenosti HZS ČR k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu. Částka, za kterou byl pořízen, přesahuje 2. 200 000 korun.

Kontejner je určen k nouzovému zastřešení, statickému zpevnění či nouzovým tesařským pracím a tvoří taktický celek s požárním kontejnerovým nosičem hmotnostní třídy S. Disponuje řadou nářadí od okružní pily na dřevo nebo na kov přes nářadí s akumulátorem až po materiál na výdřevu.

Do České Lípy a do Semil poputují také dva rekonstruované a modernizované vyprošťovací automobily těžké váhové kategorie, s terénním podvozkem.

Hasiči ho využívají k záchranným pracím při mimořádných událostech, které vyžadují zvedání a posun těžkých břemen. Vozidlo disponuje řadou pro hasiče běžného příslušenství jako např. ruční LED svítilny, hasicí přístroje, radiostanice, základní ženijní nářadí, samozřejmě tažnou tyčí, vyprošťovací kladkou či rozporkou apod.

Původní výložník stroje byl rekonstruován ze 14 tun na novou konstrukční nosnost 20 tun. Stroj dále disponuje hydraulickým navijákem v přední části vozidla. Na vyprošťovacích automobilech byla provedena kompletní rekonstrukce a modernizace za 10. milionů korun, která byla financována ze zdrojů určených na přípravu a řešení krizových situací, z všeobecné pokladní správy.

Foto: kpt. Bc. Richard Michna

 

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI