Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Příslušníci ozbrojených sil Jordánska zavítali na 2 dny k hasičům 26.10.2018
V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila 22. - 23. 10. delegace ozbrojených sil Jordánska Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Hasiči pro vojáky připravili zajímavý program, ve kterém se vojáci z Jordánského hášimovského království dozvěděli spoustu nových informací a čas byl i na praktické dovednosti.

Skupina 15 příslušníků jordánských ozbrojených sil absolvovala například přednášku na téma integrovaného záchranného systému a jeho fungování v České republice. Jordánci měli možnost si prohlédnout nové Krajské operační a informační středisko HZS LK a také zázemí liberecké stanice. Na stanici jim příslušníci vysvětlili princip údržby a přípravy prostředků k výjezdu a kontejnerový systém, který HZS LK využívá. Kolegy z Jordánska nejvíce zaujal kontejner chemický protiplynový a kontejner na technické zásahy.

Druhý den byl zaměřený převážně na praxi a probíhal na stanici v Jablonci nad Nisou, kde vojáci zažili na vlastní kůži klecový polygon. Polygon prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů, protože simuluje reálné podmínky při zásahu včetně zakouření, zvukových, tepelných a světelných efektů. Celé „zátěžové kolečko" polygonu hasičů s výstupem do 6. patra cvičné věže a zvedáním závaží v posilovně (80x) měli Jordánci ve zjednodušené podobě. Polygon nebyl ani zakouřen a do cvičné věže šli pouze 1x. I tak zjistili, že s dýchacím přístrojem na zádech, maskou a helmou mají značně omezený pohyb, a obdivovali hasiče, že jsou schopní polygon zvládnout v plné výstroji a výzbroji.

Hasiči Jordánce seznámili s veškerou mobilní požární technikou a vybavením, které se skrývá za jednotlivými roletami cisteren a zájemci z řad Jordánských vojáků si rozstříhali připravený vrak vozidla.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI