Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

K požáru domu zamířilo 9 jednotek 14.10.2018
V neděli v odpoledních hodinách byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár bytového domu v obci Sloup v Čechách na Českolipsku. Operační důstojník na místo povolal 9 jednotek s deseti cisternovými automobilovými stříkačkami. Nechyběla ani výšková technika, kterou hasiči plně využívali.

Když jednotky dorazily na místo zásahu, střecha byla zachvácená plameny. Požár poškodil celou střešní konstrukci, částečně také strop a obvodové stěny 2. nadzemního podlaží. Hasiči zasahovali v dýchací technice, v ní také provedli průzkum. Z domu se před příjezdem jednotek požární ochrany evakuovalo šest osob, které kromě silného rozrušení neutrpěli žádná zranění. Nikdo jiný se v domě nenacházel.
 
Hasiči prošli obě nadzemní podlaží, do podkroví jim odřízl cestu rychle šířící se požár, proto zahájili hasební práce z venku a také z výškové techniky. Přibližně po dvaceti minutách již mohli hasit i uvnitř budovy. V nedalekém potoce bylo zřízeno čerpací stanoviště vody pomocí tří plovoucích čerpadel. Po hodině intenzivní práce se hasiči museli stáhnout ven z objektu, neboť se zřítila část střechy. V důsledku toho byli lehce zraněni tři hasiči. Zasahující jednotky na místě využily protiplynový kontejner pro doplňování tlakových lahví do dýchacích přístrojů hasičů.

Příčina vzniku požáru je stále v šetření. Odhad výše škody činí 1,5 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 4 miliony korun. 


Zasahující jednotky: HZS LK stanice Česká Lípa, HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, HZS LK stanice Liberec, jednotky SDH obcí: Sloup v Čechách, Nový Bor, Cvikov, Česká Lípa, Skalice u České Lípy, Dobranov.

Foto: por. Bc Pavlína Bílková, DiS., tisková mluvčí

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI