Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Mistrovství v Liberci si sportovci užili, putovní proudnice míří do Ústeckého kraje 28.08.2018
Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Liberec 2018 je u konce. Třídenního sportovního klání se účastnilo přes 700 sportovců, a organizačně jej zaštiťovali stovky profesionálních i dobrovolných hasičů. „Musím říct, že všechny tři dny se vydařily a na letošním libereckém mistrovství jsme zaznamenali hned několik zajímavostí. Padl například národní rekord v běhu na 100 m překážek, o což se postarala domácí rekordmanka Šárka Jiroušová z Poniklé. Jeho platnost z hlediska druhu závodu, kategorie apod. posoudil garant pro požární sport z Generálního ředitelství HZS ČR, srovnal časy předchozích rekordů a prohlásil ho za platný.", uvedl krajský ředitel profesionálních hasičů plk. Luděk Prudil.

Poprvé v historii mistrovství se hasiči předvedli veřejnosti při výstupu na cvičnou věž v hale a to přímo uvnitř liberecké Home Credit Arény. Další perličkou je celkové vítězství HZS Plzeňského kraje, první příčku od roku 2011 obsazovalo družstvo HZS Moravskoslezského kraje a plzeňské hasiče vyšvihla na první příčku až výborně zvládnutá poslední disciplína požární útok.

Slavnostního ukončení se zúčastnili hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanec Parlamentu ČR Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR Radek Koten, náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, první náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar, za pořádající organizace ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil a starostka Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje Renata Šimíková.

Na začátku slavnostního aktu uctili přítomní památku profesionálního hasiče nprap. Jiřího Rýznara z HZS Olomouckého kraje, stanice Zábřeh, který v pátek zemřel při nehodě hasičské cisterny u obce Libivá na Šumpersku.

Následovalo vyhlášení nejlepších družstev žen i mužů ve štafetách 4 x 100 metrů s překážkami, požárním útoku a celkové vyhodnocení letošního mistrovství.

Mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2018 se staly ženy z SDH Poniklá (Liberecký kraj), stříbro si vybojovaly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj) a bronz získaly ženy SDH Komárovice (Zlínský kraj).

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), před druhým družstvem mužů z SDH Zbožnov (Pardubický kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Oznice (Zlínský kraj).

Družstvo HZS Plzeňského kraje vybojovalo prvenství v celkovém hodnocení družstev. Po sedmi letech tak nahradilo neohroženou pozici družstva HZS Moravskoslezského kraje, které letos dosáhlo na stříbrnou medaili. Bronz patří družstvu HZS Královéhradeckého kraje.

Ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil poděkoval svým kolegům i celému organizačnímu týmu za přípravu letošního mistrovství a předal putovní proudnici řediteli HZS Ústeckého kraje plk. Romanu Vyskočilovi, který pozval soutěžící, rozhodčí i všechny hosty do Ústí nad Labem na další ročník společného Mistrovství ČR v požárním sportu. Své poděkování připojil také náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, který ocenil kvalitní přípravu i hladký průběh letošního mistrovství v Liberci a prohlásil ho za ukončené.

Děkujeme divákům za účast a podporu sportovních týmů, všem sportovcům za skvělé výkony a vítězům gratulujeme. Za rok se budeme všichni těšit v Ústí nad Labem na viděnou!
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI