Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Mistrovství republiky v požárním sportu začne již za týden v Liberci 16.08.2018
Město pod Ještědem hostí ve dnech 24. - 26. 8. 2018 již 47. mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

V disciplínách požárního sportu se představí družstva mužů jednotlivých krajů Hasičského záchranného sboru České republiky. Družstva mužů, žen a také jednotlivci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a dorost v disciplíně výstup na cvičnou věž. Soutěže se také zúčastní týmy hostů z České hasičské jednoty, Moravské hasičské jednoty, HZS podniku Deza, a. s. z Valašského Meziříčí a reprezentace profesionálních hasičů Slovenské republiky.

První soutěžní den bude zahájen výstupem na cvičnou věž v Home Credit Areně. Tady se také odehraje slavnostní ceremoniál k zahájení celého mistrovství. Ostatní disciplíny - běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, požární útok - se uskuteční na sousedním atletickém a fotbalovém stadionu v areálu SportParku Liberec.

Na Mistrovství přijíždějí nejen ti nejlepší sportovci a sportovkyně z celé České republiky, ale každoročně jej navštíví také řada hostů z vedení Ministerstva vnitra, vysocí představitelé Hasičského záchranného sboru ČR Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, vrcholní představitelé společenského, kulturního a politického dění, i lidé, kterým požární sport učaroval. Můžete být mezi nimi i Vy! Obhájí družstvo HZS Moravskoslezského kraje, týmy mužů ze Zbožnova (Pardubický kraj) a žen z Chválenic (Plzeňský kraj) loňské triumfy?

Chybět nebude ani doprovodný program. Již nyní můžete na několika místech ve městě vidět výstavu fotografií s názvem  "Hasiči vlastníma očima" (budova Krajského úřadu Libereckého kraje, OC Forum a OC Géčko (6.-30.8.) a 24. 8. v Home Credit Areně. Pro děti bude v areálu SportParku Liberec umístěn skákací hrad a další atrakce. K vidění budou i prezenční stánky partnerů nebo výstava hasičských vozidel.

Vše důležité najdete na www.mrps2018.cz

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS 
tisková mluvčí HZS Libereckého kraje                                                        pavlina.bilkova@hzslk.cz                                                                                                     
tel: 778 888 724

Jaroslava Čečrdlová, Ph.D.
tisková mluvčí SH ČMS
cecrdlova@dh.cz
tel: 731 328 859

Představení disciplín požárního sportu

Disciplíny požárního sportu jsou čtyři, dvě kolektivní a dvě individuální.
Běh na 100 metrů s překážkami je individuální disciplína, kde závodník 23m po startu překonává 2 m vysokou bariéru, pak sbírá dvě hadice, se kterými běží přes kladinu (dlouhá 8 m, široká 18 cm a vysoká 1,2 m). Dalším úkolem je spojení hadic, napojení jedné z nich na rozdělovač a nakonec po napojení proudnice proběhnutí cílem.

Druhou individuální disciplínou požárního sportu je výstup do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku, vážícího 8,5 kg. V této složité a náročné disciplíně startuje závodník s hákovým žebříkem ve vzdálenosti 32,25m od cvičné věže. Úkolem závodníka je doběhnout k věži, zavěsit žebřík do okna věže a vystoupat pomocí žebříku co nejrychleji do čtvrtého podlaží.

Štafetu 4x100 metrů s překážkami plní čtyři členové týmu. Úkolem je v co nejkratším čase překonat všechny překážky a donést do cíle štafetový kolík, v tomto případě hasičskou proudnici. Na prvním úseku překonává hasič překážku, tzv. domeček, na druhém bariéru o výšce 2m, na třetím úseku kladinu (dlouhá 8 m, široká 18 cm a vysoká 1,2 m) v kombinaci s hadicemi a na čtvrtém za pomoci hasicího přístroje hasí hořící kapalinu v nádrži. Za každý tým startují dvě štafety.

Poslední disciplínu, požární útok, plní 7 členů týmu. Jejich úkolem je v co nejkratším čase propojit zdroj vody (nádrž), motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice, doběhnout ke dvěma terčům vzdáleným 90 metrů a pak se do nich trefit proudem vody a naplnit nádržky v terčích, vždy po 10 litrů. Vítězí to družstvo, které úkon splní v nejkratší době.

Přijďte se podívat na Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu 2018 v Liberci. Jste vítáni!

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI