Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

V Trojském zámku byla udělena významná ocenění 26.10.2016
V úterý 25. října 2016 byly v prostorách Trojského zámku v Praze slavnostně předány služební medaile a plakety Hasičského záchranného sboru České republiky. Mezi 117 oceněnými byli kromě stávajících a bývalých příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR také zástupci obcí, měst i krajů, ostatních složek integrovaného záchranného systému nebo úzce spolupracujících společností. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba udělil medaile Za zásluhy o bezpečnost, Čestné medaile, Za věrnost I. stupně a Plakety.

Čestnou medaili z rukou genmjr. Ing. Drahoslava Ryby obdržel hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který téměř 15 let aktivně působí v komunální politice. Medaile je oceněním za významnou, úspěšnou a dlouholetou spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky na úseku požární ochrany, integrovaného záchranného systému, krizového řízení a ochrany obyvatelstva.

Za dlouhodobé obětavé a příkladné pracovní úsilí a osobní iniciativu, za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva a spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje byl medailí Za zásluhy o bezpečnost oceněn také Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova.

Medaile HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost náleží také Mgr. Romaně Žatecké, starostce České Lípy, která významným způsobem dlouhodobě prezentuje a propaguje spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, zejména pak s jeho Územním odborem Česká Lípa.

Medaile byla slavnostně předána i Ing. Jiřině Brychcí, která vykonává funkci starostky Okresního sdružení hasičů ČMS v Jablonci nad Nisou a zastává i funkci náměstkyně starostky Krajského sdružení hasičů a je členkou výkonného výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Práce u dobrovolných hasičů se jí stala celoživotní náplní a provází ji od mládí.

Medailí Za věrnost I. stupně, která je udělována za příkladného plnění služebních povinností příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR v délce 30 let, byl oceněn nstržm. Zdeněk Schneider. Ten je příslušníkem HZS ČR od roku 1985, kdy zahájil svou kariéru hasiče u HZS hl. m. Prahy, tehdy ještě u Veřejného útvaru sboru požární ochrany. V červnu 1993 nastoupil k HZS Ústeckého kraje, od ledna 2010 je příslušníkem HZS Libereckého kraje a slouží na stanici v Raspenavě.

Foto: GŘ HZS ČR, František Špaček (PA) a Milan Vávrů (WMF).

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI