Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Na turnovské stanici přivítali nový vůz 01.09.2016
Včera dorazil na stanici profesionálních hasičů do Turnova zcela nový vůz RZA-L2Z, který byl pořízen z prostředků Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů*. Dodavatelem byla společnost KOBIT-THZ s.r.o. Automobil má podvozek Volkswagen Transporter T6 v provedení se zážehovým motorem, automatickou převodovkou a pohonem náprav 4x4. RZA je vybaveno pneumatickým odpružením na obou nápravách, které zvyšuje největší technicky přípustnou hmotnost vozidla na 3,5 t. Nový vůz je vybaven vysokotlakým hasicím zařízením s možností hašení vodou a pěnou, veze také hydraulické vyprošťovací zařízení Holmatro a další výbavu pro odstraňování následků dopravních nehod.
 
Pro barvu vozu byl použit jasně červený odstín RAL 3024, jde o první vůz HZS Libereckého kraje v tomto provedení. Výrazný prvek, který zvyšuje viditelnost vozu, přispěje k bezpečnosti samotných zasahujících hasičů u dopravních nehod.

Během včerejšího předání se s vozem zároveň seznámili všichni strojníci na stanici Turnov. Auto čekají kondiční jízdy a v brzké době bude zařazeno do výjezdu. Cena vozu byla 2,7 milionu Kč s DPH.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Co je Fond zábrany škod a kde vznikají jeho zdroje? Fond zábrany škod je zřízen zákonem č. 168/1999 Sb. v pozdějším znění, zákonem č. 160/2013 Sb. Pojišťovny, které jsou oprávněny provozovat na území ČR pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, odvádí 3 % z přijatého pojistného z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla do Fondu zábrany škod. Takto získané prostředky spravuje Česká kancelář pojistitelů (ČKP). Prostředky jsou rozdělovány mezi hasiče, záchranáře a subjekty realizující projekty vedoucí ke zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI