Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Liberečtí hasiči přivítali na pracovní návštěvě generálního ředitele HZS ČR 23.03.2016
Dnes navštívil generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba Liberecký kraj. Akce se uskutečnila v rámci plánovaných návštěv HZS krajů a Liberecký kraj byl třetím v pořadí.

Generální ředitel HZS ČR zahájil svoji návštěvu na stanici Jilemnice, která představuje dlouhodobě prostorově a svým zázemím nejméně vyhovující základnu profesionálních hasičů v kraji. Zdejší stanice, která je v majetku města Jilemnice, je vestavěna do kulturního domu a o prostory se dělí také s místní dobrovolnou jednotkou. Stanice Jilemnice přitom zajišťuje požární bezpečnost jednoho z nejrozlehlejších hasebních obvodů včetně těžce dostupných horských oblastí. Nevyhovující prostory byly i jedním z témat diskuze s místními výjezdovými hasiči.

Z Jilemnice generální ředitel HZS ČR pokračoval na naopak nejnovější stanici v Libereckém kraji, a to k profesionálním hasičům do Tanvaldu. Tanvaldská stanice slouží hasičům od roku 2010 a na rozdíl od předchozího objektu splňuje všechny nároky moderní stanice. I zde nechyběla prohlídka prostor a také diskuze s výjezdovými hasiči, aby si generální ředitel udělal obrázek o problémech, které je trápí.

V odpoledních hodinách brig. gen. Ryba navštívil centrální stanici v Liberci v ulici Šumavská, kde se kromě výjezdových hasičů setkal i s dalšími příslušníky HZS Libereckého kraje i denními zaměstnanci. Čas si udělal také na seznámení s novými prostorami víceúčelové budovy, kde našlo své místo od roku 2014 jednotné Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje. Během diskuze byla otevřena tématika další přístavby a úplného sjednocení těchto prostor s krajským ředitelstvím, které doposud sídlí v jiné budově v Barvířské ulici.

Během návštěvy v objektu Šumavská se generální ředitel potkal se zástupci krajského i okresních Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Poté následoval přesun na Krajský úřad Libereckého kraje, kde za doprovodu krajského ředitele HZS LK plk. Ing. Luďka Prudila pohovořil s hejtmanem Libereckého kraje. Otevřena byla především problematika dotací pro dobrovolné jednotky.

Pozdní odpoledne patřilo návštěvě stanice v Jablonném v Podještědí, kde opět hasiči narážejí na problém, že objekt není v jejich majetku. Nelze tak investovat do modernizace budovy a vybudování potřebného moderního technologického vybavení. Stanice je sice opatřena kamerovým systémem, který zabezpečuje sledování otevření garážových stání, ale chybí ji další moderní technologie jako je například odsávání výfukových zplodin. Budovu sdílí jednotka HZS LK společně s JSDHO Jablonné v Podještědí.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI