Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči v Libereckém kraji se loučili se svým ředitelem 31.03.2015
Dnes opustí řady HZS Libereckého kraje plk. Ing. Roman Hlinovský, který bude zítra slavnostně uveden generálním ředitelem HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslavem Rybou do funkce nového ředitele HZS hl. m. Prahy. Mnoho úspěchů na další hasičské cestě mu včera popřáli příslušníci i občanští zaměstnanci HZS Libereckého kraje.

Plukovník Ing. Roman Hlinovský je příslušníkem Hasičského záchranného sboru České republiky od 1. 12. 2004, kdy byl přijat do funkce náměstka krajského ředitele pro IZS a operační řízení. Následně od 1. 12. 2009 zastával funkci ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. V oblasti požární ochrany pracuje od roku 1988, kdy nastoupil k HZS Spolana a.s. Neratovice, kde se z funkce hasič vypracoval až na velitele jednotky.

Jeho organizační schopnosti a odborné znalosti prověřily povodně v srpnu 2010 v Libereckém kraji, kdy jako řídicí důstojník kraje velel nasazeným silám a prostředkům jednotek požární ochrany, koordinoval činnost krizového štábu HZS Libereckého kraje, úzce spolupracoval s krizovými štáby postižených obcí i krizovými štáby složek IZS. Při této mimořádné události byl osobním příkladem a morální a psychickou oporou pro ostatní příslušníky HZS Libereckého kraje, kteří se podíleli na záchranných a likvidačních pracích. Prezident České republiky mu za zásluhy o stát v oblasti bezpečnosti státu a občanů udělil medaili Za zásluhy III. stupně. Je také nositelem medaile HZS ČR Za statečnost.

Plk. Ing. Roman Hlinovský se zúčastnil několika zahraničních misí. Působil v Afghánistánu v rámci provinčního rekonstrukčního týmu. V roce 2014 byl jako expert na řešení mimořádných událostí zařazen do EU Civil Protection Team a vyslán do Srbské republiky zasažené povodněmi.

Za dobu svého působení ve funkci krajského ředitele se podařilo plk. Ing. Romanu Hlinovskému mnohé. Hasiči si zvláště cení realizace výstavby víceúčelové budovy, kde vznikl prostor pro krajské operační a informační středisko, které doposud sídlilo v nevyhovujících prostorách.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI