Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Jednání skupiny EUREX v Hoyerswerdě 11.03.2015
Zástupci HZS Libereckého kraje se dnes zúčastnili jednání Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa, které se konalo v německé Hoyeswerdě. Místo setkání nebylo vybráno náhodou, právě zde totiž vzniklo 1. 1. 2015 nové integrované středisko pro Sasko (Integrierte Regionalleitstelle Ostsachsen) a účastníci měli možnost si ho prohlédnout a porovnat fungování s operačním střediskem ve svém regionu. Původně fungovalo po Sasku 22 operačních středisek, která byla postupně integrována a nyní jich působí pět. Střediska obsluhují hasiči, kteří vysílají síly a prostředky ke „svým" zásahům, k událostem pro zdravotnickou záchrannou službu a také k neurgentním převozům pacientů. Němečtí kolegové v nejbližší době naváží kontakty s operačními středisky jak na české, tak polské straně, aby probrali vzájemnou pomoc v případě katastrof a při vážných nehodách.

Mezi dalšími tématy jednání byl představen projekt „CIFAD", který si dal za cíl zlepšit komunikaci během mimořádné události jako je povodeň a snižování následků povodňových škod. Kvůli monitoringu vodních toků byly instalovány na několika místech hladinoměry a povodňové kamery, které mohou sledovat i obyvatelé. V rámci tohoto projektu byl naplněn daty software Mobikat, kde jsou mimo jiné mapy, situace, deník zásahů, návrhy řešení, dopravní situace, zkrátka vše, co by mohlo pomoci snížit počáteční fázi chaosu. Sdílet data mohou velitelé v místech zásahů, členové štábů a další.

V závěru byli účastníci seznámeni s informacemi z 36. výroční členské schůze Euroregionu Nisa a strategickými doporučeními pro období 2014-2020.

Foto: HZS LK

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 12. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI