Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Na požární stanici v České Lípě zaparkoval nový vůz 28.02.2014
   Dnes ve 13 hodin došlo na požární stanici v České Lípě ke slavnostnímu předání nového vozu. Jde o VW CADDY 1,2 TSI 63kW, kterého Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje získal díky finančnímu příspěvku města Česká Lípa. Právě pořízení užitkového automobilu podpořila českolipská radnice částkou 250.000 Kč. Tyto finanční prostředky Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje velmi pomohly a bez nich by nebylo možné nahradit starou techniku, která na požární stanici v České Lípě skutečně dosluhovala. VW CADDY totiž nahradí 22 let starý vůz Škoda PickUp 135 L.
    Úkoly automobilu budou obdobné jako doposud jen s tím rozdílem, že se hasiči na novou techniku budou moci skutečně spolehnout a nebude hrozit, že kvůli technické závadě třeba nedojedou. VW CADDY bude dle svého určení využíván jako užitkové vozidlo, především v organizačním řízení jednotky, tj. k provozně hospodářským činnostem. V rámci operačního řízení tak bude přepravovat materiál především v souvislosti se záchrannými pracemi při dopravních nehodách, zejména nádoby (kanystry, sudy apod.) potřebné k přečerpávání pohonných hmot z nádrží havarovaných vozidel.
    Pomáhat může vůz i tehdy, pokud bude mít nějaké ze zásahových vozidel defekt na pneumatice. „Zásahová vozidla nejsou vybavena rezervními koly a v případě problému využíváme užitkové vozidlo k dopravě náhradního kola do místa mimořádné události, což zvyšuje podmínky akceschopnosti požární jednotky," doplnil plk. Mgr. Vladimír Formánek, ředitel ÚO Česká Lípa Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Jak dodal, vůz bude zkrátka zabezpečovat logistické operace při řešení mimořádných událostí v hasebním obvodu požární stanice HZS LK v České Lípě. Hasiči na Českolipsku jsou skutečně potřební, dle statistik řeší až 1.200 událostí ročně.
    Slavnostního předání se zúčastnila starostka České Lípy Mgr. Hana Moudrá, z představitelů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ředitel plk. Ing. Roman Hlinovský a ředitel ÚO Česká Lípa HZS LK plk. Mgr. Vladimír Formánek.
 
FOTO: HZS LK, mjr. Mgr. Ladislav Vakula, por. Mgr. Zdenka Štrauchová
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI