Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Literární soutěž má své vítěze 14.08.2013
   Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje vyhlásil letos v únoru soutěž pro všechny nadšené a nadané literáty na téma: Plamínek Flambucha v textu nebo verších. Jak už všichni víme, plamínek Flambucha je od loňského roku maskotem hasičů v Libereckém kraji. Doprovází je při sportovních kláních, ale také během výjezdů. Hračku plyšového plamínku hasiči vozí s sebou v autech a třeba při nehodě nebo jiné stresové situaci ho dávají dětem.
    Od vyhlášení soutěže se nám sešlo několik příspěvků a rozhodování o tom, který vyhraje, měla odborná porota velmi složité. Nakonec došla k těmto výsledkům:

1. místo v kategorii tvořiví dospělí obsadila Zdeňka Švarcová z Liberce

1. místo v kategorii žáků 2. stupně v literárním stylu báseň získala Eliška Kopecká ze ZŠ a MŠ Hejnice

1. místo v kategorii žáků 2. stupně v literárním stylu próza obsadila Ester Merunková, taktéž ze ZŠ a MŠ Hejnice a těsně za ní bude oceněn za svou krásnou povídku i Jakub Kurfiřt z Těpeř.

Za všechny zaslané příspěvky moc děkujeme a vítězům gratulujeme! Vítězové získávají plyšového plamínka Flambuchu, tašku s dárkovými předměty a také pozvání na stanici, kde je čeká exkurze s prohlídkou garáží, operačního střediska a svezou se také obojživelným pásovým vozidlem Hägglunds.

Na závěr také zveřejňujeme jednu z vítězných próz Ester Merunkové:

Příběh o Flambuchovi aneb Jak to všechno začalo

    Chcete slyšet příběh o plamínku Flambuchovi? Ano? Tak tedy poslouchejte.
Bylo to asi takhle.
    V dávných časech, ještě dříve, než si kdokoliv z nás pamatuje, žil jeden malý plamínek. Flambucha se jmenoval, ale nikdo mu neřekl jinak než Poseroutka nebo Strašpytel. Totiž on to nebyl zrovna velký a žhnoucí plamen, který by udivoval okolí svým vzhledem, ale měl zvláštní schopnost. Byl také velice statečný. Ve škole se mu ostatní plameny smály, protože byl moc slabý na to, aby zapaloval a rozdmýchával oheň. Malý Flambucha měl takový svůj malý sen, jako má asi každý z nás někde v sobě. Nechtěl trápit lidi a ničit jim majetek a obydlí, ale chtěl se stát hasičem. Ale jak se má někdo jako je on stát hasičem? Flambucha neměl nikoho, jen sám sebe. Každý den po škole navštěvoval hasiče v Liberci, aby se dozvěděl co nejvíce o práci záchranářů. Byl velice vytrvalý a pečlivý, všechno dobře sledoval a snažil se napodobovat svůj vzor. Hasiči ho měli rádi, byl k nim velice milý a hodný, pomáhal jim, když bylo třeba.
    Jednou se k výjezdu nedostavilo dost mužských sil, které by byly potřeba. Flambucha neváhal a nahradil zbývajícího člena hasičské posádky. Vydali se k zásahu. Plamínek byl moc rád, ale zároveň měl strach, aby něco nepokazil. Jeho víra a odhodlání mu pomohla překonat strach, který cítil. Když se situace trochu uklidnila a všechny raněné i neraněné se podařilo zachránit, mohlo se začít hasit. Flambucha se snažil, držel proudnici pevně ve svých rukou a mířil přímo na oheň. „Uhašeno!" vykřikl. Byl moc rád, že se mu povedlo to, o čem dlouho snil. Od té doby se stal Flambucha jedním z libereckých hasičů a jezdí s nimi na soutěže i zásahy.
   A když je nejhůř, je ochoten vždycky pomoci. Možná to byl právě on, kdo ukázal dětem i dospělým, že víra v něco je důležitá, i když budeš odsuzován za to, jak vypadáš nebo jaká jsi bytost, je důležité věřit v sám sebe.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI