Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Na Mělnicko míří další pomoc z HZS Libereckého kraje 07.06.2013
   Dnes míří ke Středočechům další pomoc z HZS Libereckého kraje. Již od středečního večera působí v Mělníku a dalších obcích rozdělených do sektorů (Hořín, Kly, Lužec nad Vltavou - Vraňany a Vrbno - Zelčín) náš „velitelský odřad" složený z šesti koordinátorů, kteří mají největší zkušenosti a již veleli úsekům při povodních v Libereckém kraji v roce 2010. Dnes bylo rozhodnuto, že během zítřejšího dopoledne jim dorazí k ruce další „profesionální odřad" složený z patnácti příslušníků HZS LK. S sebou budou mít vozy CAS vybavené nezbytným materiálem jako jsou vesty, suché obleky, čerpadla či nářadí pro úklid. Do terénu HZS LK poskytl i svůj smykový nakladač Bobcat.
    Do zatopených oblastí Mělnicka ještě dnes po 18. hodině vyjel odřad pěti JSDHO (Oldřichov v Hájích, Mníšek, Lázně Libverda, Hejnice, Raspenava). Další odřad složený ze tří JSDHO dnes odpoledne také vyrazil do Prahy. Během víkendu je možné povolání dalších sil a prostředků a pomoc JSDHO bude vítaná hlavně od příštího týdne. I po dnešním monitoringu úseku IZS HZS LK v zatopených oblastech je jasné, že na řadě míst nelze začít s likvidací následků povodní a je třeba čekat, až voda opadne. Nadále tak žádáme jednotky JSDHO, aby svévolně neodjížděly, může se stát, že dorazí na místo, kde nebudou třeba a naopak někde bude pomoc chybět. HZS LK navíc bude potřebovat zajistit střídání po třech až pěti dnech již nasazených lidí.
 
Pozn.: Fotografie byly pořízeny při dnešním monitoringu úseku IZS HZS LK v obcích Hořín a Kly. Foto: por. Mgr. Zdenka Štrauchová 
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI