Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Hasiči Libereckého kraje již vyjeli na pomoc do Mělníka 06.06.2013
   Včera se povodňová situace v Libereckém kraji zcela uklidnila a hasiči řešili poslední lokální případy s odčerpáváním lagun a zatopených sklepů spodní vodou. Po ukončení záchranných a likvidačních pracích na svém území nabídli nyní profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje své síly a prostředky na pomoc ostatním krajům republiky. Po zkušenostech z povodní roku 2010, kdy našemu kraji pomáhala celá ČR, cítí dnes jak příslušníci, tak občanští zaměstnanci našeho sboru i členové JSDHO morální povinnost tuto pomoc vrátit.
    Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje zmobilizoval všechny síly a prostředky, které může nasadit v územích zasažených povodní. Připraveno bylo několik odřadů, přičemž jeden z nich již včera navečer vyrazil do terénu. „Včera se na nás v 17 hodin obrátili prostřednictvím Středočeského kraje s žádostí o příslušníky, kteří by mohli velet na bojových úsecích v Mělníku. Připravili jsme tak odřad našich nejlepších lidí s největšími zkušenostmi, kteří již veleli sektorům při povodních roku 2010," přiblížil plk. Mgr. Jaromír Lebeda, náměstek ředitele HZS LK pro úsek IZS a OŘ. Jak pokračoval, skupina šesti velitelů vyrazila se svými velitelskými vozy v 19:30 hodin do Mělníka. Předpokládaná doba nasazení jsou tři dny, po kterých budou velitelé vystřídáni.
    Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje má připravené další dva odřady se speciální technikou včetně obojživelného pásového vozidla Hägglunds, velitelského kontejneru či jeřábu a čeká na pokyn z OPIS GŘ HZS ČR, které koordinuje záchranné a likvidačních práce dle požadavků postižených krajů a zajišťuje jejich realizaci.
    Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje také eviduje JSDHO, které mají zájem pomoci v územích zasažených povodní. Do dnešního dopoledne se tak na naše operační střediska přihlásilo přes 20 jednotek dobrovolných hasičů Libereckého kraje.
    HZS Libereckého kraje chce i touto cestou poděkovat všem, kteří se k poskytnutí pomoci postiženým krajům již přihlásili - jejich nasazení očekáváme v nejbližších dnech po ukončení kulminace vodních toků v situaci, kdy bude možno zahájit čerpací práce.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI