Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Českolipský hasič byl oceněn na Zlatých záchranářských křížích 23.05.2013
  Včera se konal na Pražském hradě 14. ročník Zlatých záchranářských křížů, nejvyššího ocenění záchranářských činů, které jsou předávány přímo z rukou prezidenta České republiky. Po audienci u hlavy státu byli vítězové ještě jednou představeni a obdarováni na slavnostním koktejlu na 4. nádvoří .
    Mezi oceněnými byl i příslušník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nprap. David Bauer, kterému byla udělena cena Generálního ředitele HZS ČR. Nprap. David Bauer slouží na stanici v České Lípě a byl oceněn za svůj čin ze dne 27. října 2012, kdy zachránil ženu, která chtěla spáchat sebevraždu skokem z komínového tělesa bývalé kotelny. David Bauer, který byl zároveň velitelem zásahu a členem lezecké skupiny, zahájil výstup za ženou do výšky třiceti metrů. V průběhu cesty nahoru prováděl častější postupové jištění z důvodu hrozícího pádu ženy a možného stržení lezce. Při dokončení výstupu do těsné blízkosti zachraňovaná žena omdlela a přenesla celou váhu těla na našeho hasiče. V této době ještě nebylo provedeno bezpečné zajištění ženy pomocí lezecké techniky a David Bauer ji celou dobu držel a jistil proti hrozícímu pouze pažemi. Po dramatických chvílích se nakonec podařilo hasičům dostat ženu v pořádku dolu.
    Co si David Bauer vybavuje při vzpomínce na tento zásah, je především zima, která ten říjnový večer panovala (pozn. byly - 2° C a vál studený vítr). A samozřejmě v jednu chvíli i pocit beznaděje, že je v tom úplně sám a že mu docházejí síly. Naopak při včerejším slavnostním předání to vyvážily jen krásné pocity.
    Záštitu nad letošním ročníkem Zlatých záchranářských křížů převzali - prezident republiky Miloš Zeman, ministr vnitra Jan Kubice, 1. náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Mgr. Jaroslav Hruška, ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., předseda vlády RNDr. Petr Nečas, generální ředitel HZS ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba, policejní prezident plk. Mgr. Martin Červíček a primátor hl. m. Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
    Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI