Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

„Mise Afghánistán“ II. 14.05.2012

   Pojďte s námi sledovat další kroky odborníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, kteří odjeli minulý týden předávat cenné zkušenosti do afghánské provincie Lógar Pol-e-Alam. Z místa se nám pravidelně hlásí ředitel HZS LK plk. Ing. Roman Hlinovský a plk. Ing. Milan Zobač, ředitel odboru operačního řízení a komunikačních a informačních služeb.

   V sobotu se nám ozvali již se základny Shank, kam přiletěli odpoledne z Kábulu. Ubytovaní jsou v české části americké základny a sami nejprve absolvovali prvotní školení, které jim poskytli zástupci AČR. „Školení bylo zaměřeno na dodržování pravidel na základně a na obecné zásady při jednání s místními obyvateli. Jedním ze základních pravidel je nesdělovat konkrétní termíny a časy, takže mohu psát jen obecné informace," popisuje ředitel HZS LK plk. Ing. Roman Hlinovský. Jak dodal, v nejbližších dnech se mají  sejít s pracovníky krizového řízení z úřadu guvernéra a s velitelem jednotky hasičů z krajského města. „Naším cílem je zjistit stav a možnosti záchranných složek," řekl.

   Další fotografie zatím nemáme k dispozici, protože na základně se nesmí fotit. Budeme tak čekat na další dny, kdy se naši specialisté dostanou do výcvikového prostoru, kde už budou školit hasiče. „Pokud zítra dorazí vybavení pro záchranu osob z výšek a nad volnou hloubkou, které jsme dohodli s kolegy z Provinčního rekonstrukčního týmu, budeme mít možnost nafotit praktický výcvik," sdělil ředitel libereckých hasičů.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI