Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Čeští hasičští experti míří do Afghánistánu 09.05.2012

    Dva příslušníci Hasičského záchranného sboru České republiky se v následujících několika týdnech podělí o svoje bohaté profesní zkušenosti s představiteli orgánů krizového řízení (KŘ) a Hasičského záchranného sboru (HZS) v hlavním městě afghánské provincie Lógar Pol-e-Alam.  

 Český Provinční rekonstrukční tým (PRT) Lógar se v rámci svých projektů plně zapojil do organizace, přípravy a zvýšení kvalifikace složek KŘ a HZS. Cílem řady školení a výcviku pod vedením českých hasičů je, aby například místní hasičské jednotky a orgány krizového řízení byly schopny účinně provádět základní zásahy ve všech oblastech činnosti KŘ a HZS a to především k záchraně osob, majetku, a to při teroristických zásazích, při živelních pohromách, ale také při technických zásazích jako je evakuace osob, otevírání prostor, práce ve výšce a nad volnou hloubkou a činnosti při dopravních nehodách. Funkční systém tamního krizového řízení a Hasičského záchranného sboru je nedílnou součástí fungování státu.

 Své zkušenosti budou tamním hasičům předávat špičkoví čeští hasičští experti, a sice plk. Ing. Roman Hlinovský, ředitel HZS Libereckého kraje, mimo jiné nositel státního vyznamenání „Medaile za zásluhy III. stupně", za zásluhy o stát v oblasti bezpečnosti státu a občanů, které obdržel od prezidenta republiky za řízení nasazování sil a prostředků hasičských jednotek a integrovaného záchranného systému při povodních v Libereckém kraji v roce 2010 a plk. Ing. Milan Zobač, ředitel odboru operačního řízení a komunikačních a informačních služeb HZS Libereckého kraje.

 „Je pro nás opravdu velkou ctí, že můžeme své profesní zkušenosti předat kolegům v Afghánistánu. Připravili jsme pro ně základní záchranářský výcvik a návrh systému odborné přípravy. Rádi bychom na základě analýzy provedené na místě navrhli pravidla pro rozmístění záchranných jednotek, systém vyžadování a poskytování pomoci a rozdělení kompetencí mezi jednotlivými složkami krizového řízení." řekl Roman Hlinovský.

 „Vycházíme z toho, že Integrovaný záchranný systém je v České republice do detailu propracován a tak bude velmi důležitou částí našeho programu předat naše zkušenosti s organizací a svoláváním orgánů krizového štábu pro rychlou, úspěšnou, efektivní a účinnou koordinaci záchranných a likvidačních prací při rozsáhlých mimořádných událostech," dodal Milan Zobač.

 Realizace pobytu českých hasičů v Afghánistánu je uskutečněna v součinnosti s Ministerstvem zahraničních věcí ČR - Český Provinční rekonstrukční tým (PRT) Lógar.

 

 

kpt. Ing. Ivana Svitáková

tisková mluvčí

MV-generální ředitelství

Hasičského záchranného sboru ČR

Tel.: +420 950 819 867

Mobil: +420 724 193 394

E-mail: ivana.svitakova@grh.izscr.cz

Autor: mjr. Mgr. Jan Mandl, DiS.

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI