Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Tiskové zprávy

Povodňový poster HZS Libereckého kraje získal 2. místo 09.02.2011

  V rámci 19. konference GIS ESRI v České republice probíhala soutěžní výstava posterů. Této soutěže se zúčastnil i poster "Jak mapy pomáhaly při povodních na Liberecku" vytvořený kpt. Ing. Janou Havrdovou a kpt. Mgr. Janem Petrem z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Jejich poster se umístil na druhém místě v hodnocení poroty složené z odborníků v oblasti kartografie a na třetím místě u veřejnosti. Celkem se této soutěže účastnilo 30 posterů.

Ve středu 9. února 2011 předal Ing. Petr Seidl, CSc., ředitel společnosti ARCDATA Praha s.r.o., která byla pořadatelem soutěžní výstavy, na krajském ředitelství HZS Libereckého kraje za přítomnosti ředitele plk. Ing. Romana Hlinovského cenu za 2. místo oběma autorům posteru.

Poster shrnuje dvoutýdenní práci pracovníků geografických informačních systémů HZS Libereckého kraje při srpnových povodních, kteří vytiskli půl kilometru map pro podporu nejen zasahujících složek. Ukazuje například srážkové úhrny v povodněmi postižených oblastech o kritickém víkendu 7. - 8. srpna 2010, které byly zpracovány na základě dat Českého hydrometeorologického ústavu, také rozdělení postižené oblasti do sektorů pro zasahující hasiče, výši škod v jednotlivých obcích, aj.

Při srpnových povodních v Libereckém kraji se ukázalo, že mapy vytvořené v geografickém informačním systému jsou nepostradatelným pomocníkem, který pomáhal v krizové situaci zpřehlednit situaci pro zasahující jednotky požární ochrany, ale také pro Krizový štáb Libereckého kraje a základní i ostatní složky Integrovaného záchranného systému zasahující v zaplavených oblastech okresu Liberec a Česká Lípa. Následně sloužily také Krajskému úřadu Libereckého kraje pro mapování povodňových škod.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI