Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Výuka na ZŠ a SŠ

Hasík školí děti v Libereckém kraji 14.12.2010

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v letošním roce pokračoval v preventivně výchovném programu pro žáky základních škol v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva s názvem Hasík CZ.

V průběhu roku 2010 prošlo speciálním školením dalších 6 příslušníků HZS Libereckého kraje, kteří se stali instruktory preventivně výchovného programu Hasík. Rádi bychom poděkovali HZS Moravskoslezského, Jihomoravského a Středočeského kraje, které umožnily absolvování tohoto kurzu našim nováčkům.

V Libereckém kraji pracuje na vybraných základních školách ve všech okresech celkem 5 dvojic, to znamená 10 instruktorů. V okrese Liberec je zatím do programu zapojena Základní škola Vrchlického, Doctrina - ZŠ s.r.o. z Liberce a Základní škola na náměstí 1. máje v Chrastavě. V dalších okresech probíhá program Hasík na ZŠ Krakonošova v Hájích nad Jizerou, Základní škole Bohumila Hynka ve Cvikově a na ZŠ v Pivovarské ulici v Jablonci nad Nisou. Během roku a půl prošlo programem Hasík v Libereckém kraji již 555 dětí ve věku 7 - 12 let.

Program Hasík je rozdělen do dvou částí. První je určena především dětem ve druhých třídách (1. stupeň ZŠ) a seznamuje děti se základními informacemi, jako například kdo jsou hasiči, jaké mají vybavení, jaká jsou čísla tísňových linek, co dělat v případě požáru v domácnosti, co je to varovný signál, atd. Druhá část je určena pro děti 2. stupně ZŠ v 6. třídách, kdy se základní informace získané na 1. stupni rozšiřují a prohlubují. Seznamování s tematikou požární ochrany a ochrany obyvatelstva je postaveno na dialogu s dětmi, praktických ukázkách, hravé formě a odměnách za získané vědomosti.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI