Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Výcvik instruktorů

Instruktoři Hasíka si vyměnili zkušenosti 05.10.2012

Ve dnech 26. - 27.9.2012 proběhlo v zařízení GŘ HZS ČR Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč v Mimoni Motivační instrukčně metodické zaměstnání  instruktorů preventivně výchovného programu Hasík CZ působících v Libereckém kraji. IMZ, kterého se zúčastnilo 19 příslušníků HZS LK, zorganizovala koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS LK. Cílem bylo především povzbuzení do práce v novém školním roce a zodpovězení otázek nashromážděných v  předešlém roce.

Instruktoři si v průběhu dvou dnů vyměňovali své zkušenosti z u většiny prvního roku působení na základních školách. Dozvěděli se o možnostech aplikace programu do mateřských i středních škol a seznámili se s dalšími materiály a weby, které mohou využít při svém působení na školách.

Na IMZ byla pozvána také bývalá psycholožka HZS LK Mgr. Marcela Valachová, která v průběhu odpoledne seznámila instruktory se základy dětské psychologie a základními potřebami dětí. Poté si instruktoři pod jejím vedením ve skupinách připravili modelové situace, ve kterých se učili zvládat například problémové žáky a správně reagovat na nezvyklé situace, které mohou vzniknout ve třídách. V závěrečné diskuzi byly rozebrány konkrétní situace, se kterými se instruktoři setkali ve školách přímo při výuce.

Záchranář Bc. Zdeněk Břečka, DiS. ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje přítomné seznámil se základními zásadami poskytování první pomoci. Speciální část věnoval dětem ve věku 6 - 15 let a nejčastějším onemocněním tohoto věku, jako je například diabetes, astma, alergie nebo epilepsie, projevům a stavům, se kterými by se instruktoři mohli ve školách setkat.

Značná část byla věnována také metodice a praktickým ukázkám z výuky ochrany obyvatelstva. Instruktorky kpt. Mgr. Michaela Stará a kpt. Bc. Kateřina Štajncová předvedly, jak zábavnou formou děti naučit správně sbalit evakuační zavazadlo a použít prostředky improvizované ochrany.

Všem instruktorům programu Hasík CZ děkujeme za účast i jejich práci na školách a přejeme hodně sil a elánu do nového školního roku :-).

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI