Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Liberečtí senioři v bezpečí 13.11.2018

V pondělí 12. listopadu 2018 si liberečtí senioři zpojení do Senior akademie 2018 vyslechli přednášku Bezpečná domácnost seniora. Kpt. Ing. Kateřina Štajncová z oddělení prevece HZS Libereckého kraje přítomné seznámila s požárním zabezpečením domácnosti, především s detektory kouře a nebezpečných plynů a s přenosnými hasicími přístroji. Upozornila také na rizikové činnosti v domácnosti, od kterých může snadno vzniknout požár. Ve druhé části přednášky koordinátorka preventivně výchovné činnosti por. Mgr. Iva Michalíčková se seniory zopakovala čísla tísňového volání, zmínila také postup správného nahlášení mimořádné události na tísňovou linku, chování v případě vzniku požáru nebo po vyhlášení varovného signálu Všeobecná výstraha.

Přednášky se zúčastnilo 25 seniorů, převážně žen, které se živě zajímaly například o povinosti majitelů bytových domů na úseku požární ochrany, o lhůty čištění a kontrol komínů a o možnosti pořízení hlásičů požáru do domácnosti. Všichni si z přednášky také odnesli letáky s informacemi, které během hodinové přednášky od hasičů zazněly.

Projekt Senior akademie je určen pro zvídavé seniory a probíhá v prostorách Komunitního střediska KONTAKT Liberec, p.o. Přihlášená skupina získá v průběhu 10 týdnů znalosti a dovednosti z oblasti prevence, zdravého životního stylu, zabezpečení ve stáří i zajímavé informace z práva, psychologie i mezilidských vztahů. Své nabyté znalosti si na konci všichni účastníci ověří v testu a po úspěšném absolvování obdrží také osvědčení.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 7. 8. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI