Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro školy

Sedmáci prožili Den s hasiči na stanici Liberec 29.06.2016

V úterý 28. června 2016 prožilo 53 žáků 7. tříd základních škol, které se zúčastnily soutěže o „Den s hasiči na stanici Liberec", dopoledne plné poučení i zábavy na stanici profesionálních hasičů. Na zážitkový den byly pozvány Základní škola Švermova z Liberce, Základní škola Osečná a Základní škola Chrastava.
Soutěž vyhlásil Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v dubnu na podporu výuky tematiky ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí na základních školách Liberecka a Frýdlantska. Kolektivy 7. tříd měly za úkol například z donesených věcí správně sbalit evakuační zavazadlo, najít ve škole různé typy hasicích přístrojů a vyfotit předměty, které se jimi smí a nesmí hasit nebo vyfotit sirénu pro varování obyvatelstva v blízkosti školy. Osloveno bylo téměř 70 základních škol, z nichž se do soutěže zapojily pouze 3.
Hasiči připravili v areálu stanice Liberec pět stanovišť, na kterých se sedmáci mohli seznámit s hasičskou technikou, svézt se obojživelným pásovým vozidlem nebo si vyzkoušet slaňování z hasičské věže. Navštívili také Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje, kde si zkusili nahlásit mimořádnou událost přímo na tísňovou linku 112. Na dalších stanovištích se dozvěděli, jak správně uhasit hořící olej na pánvi nebo informace o sirénách a varovném signálu „Všeobecná výstraha".
Celkovým vítězem soutěže se stala třída 7.A ze ZŠ Chrastava, náměstí 1. máje, s paní učitelkou Mgr. Petrou Burešovou. Paní učitelky i žáci vítězné třídy si převzali od ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luďka Prudila a ředitele územního odboru Liberec plk. Mgr. Josefa Málka drobné dárky. Každá třída také obdržela plyšového maskota libereckých hasičů plamínek Flambuchu.
Děkujeme všem zúčastněným školám a především paním učitelkám, které 7. třídy do soutěže přihlásily. Zvláštní poděkování patří i mediálnímu partnerovi akce Libereckému deníku, který zážitkový den zachytil také ve své reportáži.

Foto: HZS LK, por Mgr. Zdenka Štrauchová 

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI