Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro školy

„Ochrana člověka za mimořádných událostí" ve SPŠ stavební v Liberci 29.03.2010

Na žádost ředitele Střední průmyslové školy stavební v Liberci  proběhla  v souladu s programem výchovy a vzdělávání obyvatelstva k jeho bezpečnosti a ochraně při mimořádných událostech a krizových situacích 23. března 2010 v dopoledních hodinách v učebně školy přednáška na téma „Ochrana člověka za mimořádných událostí".  K této přednášce využili  příslušníci HZS Libereckého kraje plk. Mgr. Svatopluk Štěpnička a kpt. Bc. Michaela Stará DVD natočené Institutem ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a další DVD pořízené asociací "Záchranný kruh" Karlovy Vary.

Přesně 100 studentek a studentů se dozvědělo základní informace o Integrovaném záchranném systému, co to je mimořádná událost, krizová situace a krizový stav, jak zní  varovný signál „Všeobecná výstraha" a ostatní signály, za jakých okolností by mohla být nařízena evakuace, o nouzovém přežití. Dále se mluvilo o chování v případě mimořádných událostí, o tísňovém volání, o obsahu evakuačního zavazadla a také o prostředcích improvizované ochrany. Studentky a studenti pak společně  odpovídali na testové otázky.

Celkovým cílem přednášky bylo připomenout, že pro bezpečí každého občana jsou rozhodující především jeho vlastní znalosti a dovednosti, které mu mohou při mimořádné události, jako je například dopravní nehoda, požár, únik nebezpečné látky, zachránit zdraví či dokonce život. V průběhu přednášky mohli studující klást otázky, které jim byly vzápětí odpovězeny. Závěrem lze konstatovat, že  vedení školy s poděkováním a velmi kladně vyhodnotilo vystoupení příslušníků HZS Libereckého kraje.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI