Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro školy

Vím, co smím, a tak se nebojím 04.06.2009

Od 28. dubna do 30. června 2009 probíhá na území mikroregionu Jilemnicko projekt určený dětem z mateřských škol pod názvem „Vím, co smím, a tak se nebojím". Projekt je realizován v rámci celého území ORP Jilemnice a jeho účelem je především zvýšení znalostí dětí v oblasti všeobecné bezpečnosti, požární ochrany a prevence kriminality. Koordinátorkou celého projektu je paní Ing. Radka Soukupová.

Do projektu se kromě Města Jilemnice a Policie ČR zapojil také Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Příslušníci územního odboru Semily seznamují děti v mateřských školách se všeobecnými zásadami požární ochrany i dalšími zásadami bezpečného chování doma, v přírodě i na ulici. Přednášky jsou přizpůsobeny věku dětí a informace jsou předávány pomocí příběhů, obrázků, scének a vzájemné spolupráce. Děti jsou rozděleny do dvou skupin. S první skupinkou si povídá hasič a druhé se věnují policisté. Poté se skupinky vystřídají. Na závěr každého přednáškového dne si děti prohlédnou požární techniku a policejní vozy.

Ve čtvrtek 4. června 2009 proběhl v Mateřské škole Jilemnice - Spořilov ukázkový den tohoto projektu. Děti ve věku 3 až 6 let se s velkým zájmem zapojily do povídání s hasičem npor. Romanem Koubou, velitelem požární stanice v Jilemnici. Většina starších dětí projevila skvělé znalosti. Děti hravě určily, na kterých obrázcích se děti chovají špatně. Správně doplňovaly povídání o tom, co dělat v případě požáru a některé znaly i linku tísňového volání 150, což hasiče velmi potěšilo. Poté si vyzkoušely, jak telefonem správně ohlásit požár hasičům a říci všechny potřebné informace. Na závěr si měly možnost vyzkoušet zásahový oděv i přilbu hasiče a prohlédnout si dýchací přístroj i radiostanici.

Realizace projektu celkem v 19 školkách v průběhu 26 dní představuje velký krok vpřed v problematice vzdělávání v oblasti prevence. Věříme, že vzdělávání nejmenších tímto projektem neskončí, ale bude se rozšiřovat postupně i mimo území Jilemnicka.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI