Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Poděkování

:: Poděkování

Poděkování za zásah nad obcí Korce
Podekovani.pdf  Podekovani.pdf  

Poděkování za exkurzi od dětí ze ZŠ Logopedická v Liberci
ZŠ Logopedická.pdf  ZŠ Logopedická.pdf  

Další poděkování


Další aktuální poděkování najdete na: centrálním webu HZS ČRPoděkování jabloneckým profesionálům za zásah v panelovém domě


Dobrý den,

    k práci hasičů jsem měla vždy úctu, ale potom, co jsme prožili před dvěma dny, není slov, které by vyjádřily naše pocity. Posílám děkovný email pro všechny vaše kolegy. Všichni, bez rozdílu věku, jdete do akce a nikdo z vás na začátku netuší, co z toho může vzejít. Každý si rád oddechne, když se jedná o "banalitu" jako třeba v našem domě (doplnění pro čtenáře: dne 15. 4. 2012 ve 22:30 došlo v Jablonci nad Nisou v ulici Na Vršku k požáru sklepní kóje se zakouřením celého objektu panelového domu o dvanácti podlažích). Byť nájemníci to vidí jinýma vyplašenýma a zděšenýma očima. Přiznám se, že lituji i příslušníky vašich rodin, protože si nejednou nebyli jistí, jak to s tatínkem (bratrem, synem...) dopadne. Smekám před vašimi manželkami! To vyžaduje hodně trpělivosti a sebezapření...

   Stejně tak smekám před všemi z vás, kteří jste celý život věnovali této profesi. Z našeho pohledu to mohou dělat jen chlapi s maximální dávkou odvahy, rozvahy, kteří neřeší, kdo je mu sympatický, a také s dávkou potřeby adrenalinu. Možná "tvrďáci", ale i ti mají srdce a emoce, které v tu chvíli musejí jít stranou. Tak trochu jako v mé práci (MŠ) taky pracuji s "živým materiálem" (byť je to nesrovnatelný příklad). Fascinoval mě přehled a organizace. Panika mě přešla, až když jsem viděla prvního hasiče. A pak mě uklidnila informovanost a průběžný zájem, skoro otcovská starostlivost, byť od mladých hasičů. Můžete být sebevíc školení, ale jen pokud se vám to dostane "pod kůži", je vaše práce posláním. Přejeme vám hodně "malých" výjezdů se šťastným návratem a v těch velkých výjezdech: Bůh Vás ochraňuj.

S hlubokou úctou J. Lepišová s manželem

17. dubna 2012
Poděkování za pátrání po vodákovi

Poděkování za exkurzi na liberecké stanici


Dobrý den,

   velice Vám děkuji za zajištění exkurze 3. dubna 2012 u vás v HZS LK stanici Liberec. Děti si zde prožily příjemné chvíle nejen pro atraktivnost prostředí, ale i díky milému přístupu a obětavému plnění jejich přání.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Petra Píchová, učitelka ZŠ Liberec, 5. května
Poděkování za besedu v mimoňském gymnáziu


Vážený pane řediteli,

   touto cestou chci poděkovat mjr. Petru Štajncovi a kpt. Ing. Radku Vojíkovi za velmi zajímavou a precizně připravenou besedu s prezentací práce IZS, která se uskutečnila 27. ledna 2012 pro studenty naší školy.

   Velice přínosná je pro naše studenty a vyučující také účast na cvičeních jednotek IZS, kterou mjr. Ing. Petr Štajnc zajistil. Při těchto akcích mají všichni studenti nejen možnost se seznámit s náročnou a zodpovědnou prací záchranářů, ale také si především uvědomí cenu zdraví a života, jak mnozí z účastníků říkají.

ředitelka Gymnázia Mimoň

Mgr. Emilie Ráčková

 

 
Poděkování za prázdninový kurz pro děti s vadami řeči

Poděkování do České Lípy za program HASÍK a vedení na táboře


V České Lípě, dne 31. srpna 2011

 Vážený pane řediteli,

   chtěla bych Vám poděkovat za profesionální přístup Vašich zaměstnanců: Jiřího Kouta, Zuzany Kupkové DiS., Pavla Nerada a Karla Hrubého při prezentaci práce hasičského záchranného sboru, za jejich ochotu a trpělivost  při zodpovídání zvídavých  dětských dotazů na letním táboře v rámci akcí  programu aktivit sociální prevence města Česká Lípa.  Dětem  představili program HASÍK, který byl velmi zajímavý a děti tak měly možnost vyzkoušet si, jaké je to nahlásit požár, popsat událost a místo apod. I letos mohly děti detailně prozkoumat hasičské auto, což je pro ně vždy největším zážitkem.

   Zároveň bych chtěla vyzvednout práci Pavla Nerada a Karla Hrubého, kteří stejně jako v loňském roce, ve svém volném čase pracovali na táboře jako vedoucí. I této práce se zhostili s největší úctou.

   Pevně doufáme, že Vaší spolupráce budeme moci využít i pro další roky, v nichž budeme aktivity, jako je letní tábor pořádat.

   Poděkování tedy prosím zprostředkujte i Vašim jmenovaným pracovníkům,
jenž  velmi profesionálně reprezentují Hasičský záchranný sbor v České Lípě.

S pozdravem,

Mgr. Petra Novotná

vedoucí oddělení sociálně - právní ochrany

odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v České Lípě

tel.: 487 885 476

fax: 487 885 473

e-mail: novotna_p@mucl.cz

 

 
Poděkování jednotkám z Tanvaldu a Semil


   Ráda  bych touto cestou poděkovala hasičskému záchrannému sboru, který se ve čtvrtek 21. 7. 2011 v ranních hodinách zúčastnil záchranných prací při nehodě autobusu a dodávky před Železným Brodem.

   Patřím mezi cestující z nabouraného autobusu a musím uznat, že příjezdem hasičů se celá situace obrátila k lepšímu. Nejenom, že se profesionálně postarali o zraněné, ale také se neustále zajímali o nás ostatní, jestli jsme v pořádku, jestli něco nepotřebujeme a jestli pro nás můžou něco udělat. Veškerá organizace od počátku až dokonce byla na nich a můžu jenom dodat, že jsem moc ráda, že tomu tak bylo.

   Všichni bereme jejich konání jako samozřejmost a součást jejich povolání, ale ani nás nenapadne, že vlastně původ slova „hasič“ už dávno ztratil svůj význam. V současné době vyjíždí především k nehodám a vždycky „odnesou“ to nejhorší. A nehod, vzhledem k hustotě a zrychlení provozu, neustále přibývá a tak mají neustále „o zábavu“ postaráno.

   Člověk si důležitou a potřebnou činnost hasičů uvědomí bohužel teprve v okamžiku, kdy se ho to bezprostředně týká.  A proto bych byla moc ráda, kdybyste můj dík předal všem, kteří se o nás tak hezky postarali.

Moc děkujeme za včasnou a rychlou pomoc

Zdravím

Jitka Kolombová, Jablonec nad Nisou

Eva Brabcová, Frýdštejn

 

Pozn. HZS LK: Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Tanvald a Semily

 

 
Poděkování libereckým profesionálům za tematické cvičení

Ředitel ZZS ocenil spolupráci se semilskými profesionálními hasiči

Poděkování MŠ Desná II tanvaldským hasičům


Dne 8.6.2011 se děti z MŠ v Desné II v Jizerských horách nemohly dočkat okamžiku, až pojedou na návštěvu k HZS LK  do Tanvaldu. Hned po příjezdu se nás ochotně ujali příslušníci ve službě a začali se dětem věnovat. Děti rozdělili do dvou skupin a pro každou měli vhodně připravený program. První skupina se účastnila poutavé přednášky nstržm. Miroslava Nováka spojené s promítáním o záchranných akcích, kterých se hasiči účastnily. Druhá skupina si zatím prohlédla vozový park, seznámila se s výstrojí  hasičů. Děti si mohly jednotlivé části vyzkoušet, z čehož byly úpřimně nadšeny. Nejvíce se jim však líbila prohlídka hasičského vozu. Při střídání skupin si pak děti měly možnost prohlédnout zařízení nové budovy.
 
Děkujeme tímto všem hasičům, kteří tento den byli ve službě a umožnili dětem spoustu nových, nevšedních zážitků. Byli to nprap. Tomáš Průcha, nstržm. Miroslav Novák, nstržm. Karel Bukvic, nstržm. Adam Hubner. A zvláště pak npor. ing. Ladislavu Žákovi za to, že nám tuto, pro děti zajímavou prohlídku umožnil a těšíme se za rok na shledanou.

                                                            Děti a učitelky z MŠ Desná II, Riedlova vila.

obrazek3029pomocnyobrazek3029pomocnyobrazek3029pomocnyobrazek3029pomocny


Smutné poděkování pro českolipské hasiče


Střet čtyř osobních vozů v Jestřebí - 23. listopadu 2010 
 
"Děkuji českolipským požárníkům, kteří zasahovali při této nehodě za jejich rychlý zásah a snahu pomoci mému synovi Tomáškovi i jiným méně zraněným.
Vaše práce je náročná a obdivuhodná...
Můj chlapeček bohužel tuto těžkou nehodu nepřežil..
Byl na cestě do Prahy kde si měl vyzvednout výhru, zůčastnil se soutěže právě o vás hasičích a namaloval obrázek, jak pomáháte lidem v nesnázích. Jeho obrázek byl vybrán mezi nejlepšími, do Prahy se bohužel už nedostal a vy jste mu byli nablízku a nápomocni v jeho posledních chvílích života.
Přes tuto tragédii, která mě postihla, Vám přeji mnoho úspěchů, málo situací, kdy musíte být svědky takových dopravních nehod, jako byla ta, v které vyhasl život mého 14-letého syna.
A děkuji za všechny lidi kterým pomáháte... Kateřina Kasslová Česká Lípa"
Předseda Senátu PČR poděkoval hasičům za práci při povodních

Poděkování pro Lubomíra Erbana ml. ze stanice Raspenava


Dobrý den,
chtěla bych velice poděkovat panu LUBOMÍRU ERBANOVI ml. za pomoc a veškerou péči, kterou  16. července poskytl mně i mé dceři při požáru našeho auta Renault Mégane. Jeho pomoc byla opravdu poskytnuta okamžitě a bez váhání s profesionálním přístupem. Bez něho bych si sama neporadila. Chtěla bych mu hlavně strašně moc poděkovat za záchranu mé dcerky, která ho tímto pozdravuje. Byl ve správnou chvíli na správném místě. Moc mu děkuji. Přeji celému HZS Raspenava hodne štěstí. 
Těšíková Alžběta     
Poděkování ZŠ Železný Brod za prohlídku stanice Jablonec nad Nisou


 

 

 

 

 

 

 
Poděkování SPŠ stavební v Liberci

Poděkování za realizaci programu Hasík na ZŠ Chrastava 
Českolipská nemocnice děkuje hasičům za zásah


V pondělí 25. ledna 2010 zasahovali profesionální hasiči ze stanice Česká Lípa spolu s dobrovolnými jednotkami z České Lípy, Nového Boru a z Dobranova v Nemicnici s poliklinikou Česká Lípa, kde došlo k poškození vodovodního potrubí a zaplavení suterénních prostorů nemocnice. Hasiči pomáhali odčerpávat vodu téměř 12 hodin.

 

 

 
Poděkování od KRNAP

Poděkování za zásah hasičům stanice Liberec


obrazek2045pomocnyobrazek2045pomocny


Poděkování za besedu od ZŠ DOCTRINA


Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI