Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Hasičští lezci cvičili ve výškách a nad volnou hloubkou 06.05.2019
Ve dnech od 24. - 26. 4. 2019 pořádal HZS Libereckého kraje třídenní workshop „Společný výcvik hasičů pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou". Akce byla organizována v rámci projektu „Bezpečné pohraničí", CZ.11.123/0.0/0.0/15_001/0000006, spolufinancovaného z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko.

„První den workshopu byli účastníci seznámeni s problematikou traumatu z visu, zajišťování „tepelného komfortu" s prostředky využívanými u HZS Libereckého kraje, správného používání nosítek SKED a slaňovací brzdy RIG," přiblížil detaily kpt. Bc. Jiří Košek, garant workshopu.

Na druhý den připravili pořadatelé celodenní soutěžní klání, kde jednotlivá lezecká družstva plnila úkoly na šesti různých stanovištích v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. „Úkoly byly zaměřeny na záchranu v reálných podmínkách a měly za cíl připravit lezce na řešení podobných situací při reálných zásazích. Soutěže samotné se zúčastnila čtyři lezecká družstva z HZS Libereckého kraje (16 lezců), jedno družstvo kolegů z Polska (4 lezci) a jako hosté lezecké družstvo z HZS Středočeského kraje (4 lezci)," popsal kpt. Bc. Jiří Košek. Na bezpečnost a správnost postupů v rámci plnění jednotlivých úkolů dohlíželi lezečtí instruktoři z řad HZS Libereckého kraje a HZS hlavního města Prahy.

Třetí den probíhala věcná diskuse nad postupy, které jednotlivá družstva volila při plnění soutěžních úkolů. Na závěr workshopu proběhlo samotné vyhodnocení celé soutěže. Odměnou pro všechny byly hlavně nově nabyté zkušenosti a zážitky. K tomu všemu se díky podpoře od Sportovního klubu HZS Libereckého kraje, firem Singing Rock s.r.o., Vertical Trade s.r.o. a CZC elektro s.r.o. podařilo zajistit i hodnotné věcné ceny, za což všem patří velké poděkování.

Foto: HZS Libereckého kraje.

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI