Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Stáž tureckých AFAD u hasičů v Liberci 08.10.2013
   Ve dnech 24. 9. až 3. 10. 2013 probíhala stáž tureckých záchranářů z organizace AFAD*(vysvětlení pod textem níže) u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Stáž domluvila firma zabývající se školením a prodejem prostředků NBC (jaderné, biologické a chemické ochrany).

    V průběhu stáže se záchranáři seznámili s chodem centrální stanice Liberec, pracovištěm krajského operačního a informačního střediska, pracovištěm chemicko-technické služby (CHTS), technikou a prostředky používanými u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

   Stáž se zaměřila především na prostředky detekce a dekontaminace NBC látek. Naše turecké kolegy nejvíce zajímalo hlavně používání Ramanova spektrometru, multidetektoru plynů GDA-2, chemického průkazníku CHP-71 a prostředky prozatímní služby osobní dozimetrie, jako jsou osobní dozimetry SOR/R, terminál osobní dozimetrie TED a radiometr DC3H08, se kterým si vyzkoušeli i praktické měření. Příjemným zpestřením byl mezinárodní zápas v malé kopané, který vyhráli příslušníci stanice Liberec, směna C. Na závěr stáže obdrželi příslušníci AFAD certifikát o absolvování. Lektorování vedli por. David Kořínek, DiS. a kpt. Bc. Richard Michna za pomoci směnových techniků chemické služby stanice Liberec.

   *AFAD - oficiálně založen v roce 2009. Zabývá se řízením a řešením záchranných a likvidačních prací po katastrofách a mimořádných událostech. Řídí spolupráci všech složek působících na místě mimořádné události. Spolupracuje s armádou, ministerstvem vnitra, ministerstvem zahraničních věcí, ministerstvem zdravotnictví, ministerstvem zemědělství a nevládními organizacemi. Působí v jedenácti provinciích Turecka, účastní se i záchranných zahraničních misí, např.: Japonsko (Fukušima), Sýrie, Somálsko, Haiti, Chile, Egypt, Libye, Tunisko, aj.

Autor: kpt. Bc. Richard Michna

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI