Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Informace a zajímavosti > Školení

:: Školení

Hasiči proškolili inspektory České školní inspekce 11.04.2012

   Ve čtvrtek 5. dubna 2012 navštívili sídlo České školní inspekce (ČŠI) v Liberci příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje z odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení a odboru prevence. Pro 15 inspektorů z Libereckého kraje připravili dvě přednášky.

   V první části se inspektoři ČŠI seznámili s výkonem kontrol dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně ve školách a školských zařízeních. Inspektoři si z této části odnesli všeobecný přehled o tom, které povinnosti a opatření z hlediska požární ochrany musí školy v závislosti na roku výstavby a typu budovy plnit.

   Druhá část byla zaměřena především na tematiku „Ochrana člověka za mimořádných událostí", která je v současné době zařazena do rámcových vzdělávacích programů základních, středních a vyšších odborných škol. Inspektoři byli seznámeni s tématy a průběhem pravidelných školení pro pedagogické pracovníky, které pořádá HZS LK ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání. Také byly zmíněny základní pojmy z ochrany obyvatelstva, které by měli znát už žáci základních škol. K dispozici také dostali přehled výukových materiálů distribuovaných na školská zařízení cestou HZS LK, výčet webových stránek a příručky s využitelnou tématikou k ochraně obyvatelstva.

   Na závěr byla dohodnuta součinnost v oblasti výkonu požárních kontrol a taktéž důraznější kontrola zařazení problematiky ochrany člověka za mimořádných událostí do rámcových vzdělávacích programů škol. Předjednána byla také alternativa zapojení pedagogických pracovníků do programu HASÍK CZ, který realizují na vybraných základních školách našeho kraje již třetím rokem profesionální i dobrovolní hasiči.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI