Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

Nacházíte se: Jednotky SDH

:: Jednotky SDH

Jednotky absolvovaly výcvik v polygonu 10.05.2016
Minulý týden byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky v polygonu ZBZS Hamr na Jezeře, kterého se zúčastnilo celkem 72 členů dobrovolných jednotek. Mezi jednotkami je tradičně o tento praktický výcvik obrovský zájem.

„Výcvik je možné každoročně organizovat díky vynikající spolupráci HZS Libereckého kraje, ÚO Česká Lípa a Závodní báňské záchranné služby Hamr na Jezeře. Jejím zástupcům bych chtěl tímto poděkovat," říká mjr. Bc. Filip Drchota, vedoucí pracoviště IZS a služeb HZS LK, ÚO Česká Lípa.

Polygon je dřevěný ve stylu důlních šachet, kde je veliká variabilita různých cest, nechybí důlní vozík, který již tradičně stojí v cestě jako překážka. „Všichni členové dobrovolných jednotek si sáhli na dno svých sil, během výcviku jsme několikrát řešili situaci, kdy někomu došel vzduch v láhvi, bylo i několik případů nevolnosti," popsal Filip Drchota. Díky bezpečnostním opatřením v polygonu se vše nakonec obešlo bez zranění a všichni členové jednotek odjížděli s novou zkušeností.

Svůj polygon pro výcvik má HZS Libereckého kraje na stanici profesionálů v Jablonci nad Nisou. Ten je však jiného typu - klecový. Hasiči v něm překonávají překážky - šikmé plochy, sestupy po žebříčku, zúžený profil roury, nechybí ani slepá cesta. Jakmile hasiči projdou za tmy, kouře a zvukových a světelných efektů do jakéhosi bytového jádra, musí vypnout hlavní uzávěr plynu, elektrorozvaděč, uzávěr přívodu vody, topení a sporák. Na místě vyhledají osobu (figurínu), kterou berou s sebou stejnou cestou zpět.

Foto: HZS LK, ÚO Česká Lípa.

 

Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 12. 2017

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI